facebook

Miejsce na sesję ślubną - co należy wziąć pod uwagę przy robieniu wideo?

Największym znakiem zapytania i najczęstszą kością niezgody jest miejsce wykonania sesji po ślubie. Nie wynika to jednak z braku chęci kamerzysty czy fotografa, raczej powodem jest niezdecydowanie Państwa Młodych. To prawda, że istnieje wiele pięknych miejsc i na każdym tle będziemy wyglądać pięknie, jednak chcemy, by zdjęcia czy film ślubny były wyjątkowe i oryginalne.

Teoria jest ważna

Wydawać by się mogło, że nie ważne jest, gdzie zrobimy sesję plenerową filmową. Otóż różni się ona od tej fotograficznej. Pamiętajmy, że aby fotograf wykonał wyjątkowe ujęcie stanie z aparatem w każdym miejscu, nawet tym trudno dostępnym. Kamerzysta ma utrudnione zadanie, nie tyle ze względu na wielkość i ciężkość sprzętu, ale również możliwość użycia Photoshopa. O co dokładnie chodzi? Załóżmy, że na zdjęciu nad morzem w tle Państwa Młodych kąpie się mężczyzna na różowym pontonie, czy nie “szpeci” nam on krajobrazu? Za pomocą odpowiedniego programu doświadczony fotograf może sprawić, że zniknie on z pola widzenia. Kamerzysta natomiast niema takiej możliwości. Choćby dlatego, że jedno ujęcie składa się czasem nawet z 50 takich samych zdjęć. Każdy profesjonalista chce, aby plener ślubny był estetyczny. Jest to dla niego najważniejsze!

Gdzie wykonać filmowy plener ślubny?

To proste! Najlepiej jest wybrać takie miejsce, w którym obracając się o 180 stopni nie zauważymy żadnych “niepożądanych” i nieestetycznych obiektów. Najtrudniejszym miejsce jest centrum miasta i ruchliwa ulica. Jeśli jednak się uprzemy to za porozumieniem z kamerzystą ślubnym jesteśmy w stanie to wykonać. Filmowanie ślubne można wykonać we wczesnych godzinach, gdy ruch nie jest wtedy tak duży. Ważne jest jednak, by otoczenie było estetyczne i nie było konieczności “wycinania” słupa elektrycznego.

Drugim trudnym do pleneru ślubnego miejscem jest to, w którym niebo nie jest “czyste”, zwłaszcza, gdy marzy nam się filmowanie za pomocą drona. Duża ilość drzew i linie wysokiego napięcia sprawiają, że jest to najzwyczajniej niemożliwe.

Jeśli szukamy najciekawszego miejsca na filmowanie pleneru ślubnego to warto jest znaleźć takie, które jest zróżnicowane. Istnieją miejsca, w których profesjonalny kamerzysta znajdzie co najmniej kilka ciekawych scenerii. Jeśli postawimy na las, to zazwyczaj wszystko wokół wygląda tak samo i ciężko jest wyszukać innego ciekawego punktu zaczepienia. Nie oznacza to jednak, że musimy z niego całkowicie zrezygnować, być może po drugiej stronie lasu płynie rzeka lub jest jezioro? A na nim wyjątkowy, stary mostek? A może w lesie znajduje się polana? A przy lesie jest łąka, cała w makach? Wszystko to sprawia, że w jednym miejscu kamerzysta widzi wiele ciekawych scenerii. Najprawdopodobniej wykona ujęcia na ukwieconej łące, a tłem dla Młodych będzie właśnie las. Pomysłów jest bez liku!

Sesja po ślubna w plenerze? Czemu nie!

Istnieje mnóstwo ciekawych miejsc, które aż się proszą o to, by wykorzystać je, jako scenografię. Młodzi zaskakują kamerzystów i fotografów coraz to nowszymi pomysłami na swoje sesje z wykorzystaniem wielu unikatowych elementów. Nikogo już nie dziwi Panna Młoda wieziona przez męża na taczce pośród stogów siana czy Młodzi wspinający się po górach w butach wspinaczkowych. Ile par, tyle pomysłów!

Obecnie bardzo modne, a zarazem często wybierane są plenery w wodzie. Zarówno przy rzece, jeziorach jak i nad morzem. Państwo Młodzi bardzo chętnie wskakują do wody, nawet, gdy jest ona niezbyt ciepła. Czego nie robi się dla oryginalnego filmu poślubnego...

Nie mniej unikatowym pomysłem jest wykorzystanie do pleneru wszelkiego rodzaju ruin. Nie tylko pozostałości po zamkach, ale także starych domków na wsi, w których dawno już nikt nie mieszka. Doświadczony kamerzysta będzie potrafił wykorzystać taką scenerię do zróżnicowanej sesji, a każdy element znajdujący się w pobliżu ruin będzie wyjątkowy.

Tak naprawdę każde miejsce będzie odpowiednie do filmowania. Kamerzysta, który posiada doświadczenie potrafi zrobić takie ujęcia, które na pewno nas zaskoczą. Ma na to wpływ pora dnia i światło oraz jego wyobraźnia. Film ślubny w plenerze poślubnym, przy użyciu odpowiedniego sprzętu i wyobraźni może przerodzić się w oryginalną pamiątkę na długie lata. Wystarczy tylko zaufać profesjonalizmowi kamerzysty.

Aby stworzyć wyjątkowy film poślubny w plenerze nie powinniśmy się ograniczać. Profesjonalny kamerzysta potrafi przedstawić każde miejsce w taki sposób, że odkryjemy je na nowo.

Miejsce na sesję poślubną - nić niezgody

Może zdarzyć się, że Pan Młody i Panna Młoda mają inne oczekiwania, co do sesji ślubnej. Nie każdy może pozwolić sobie na wykonanie jej w dwóch miejscach tak bardzo odległych od siebie jak góry i morze. Istnieje na to sposób! Najlepiej będzie pójść na kompromis i wybrać inne neutralne miejsce, w którym kamerzysta będzie widział potencjał. Być może to właśnie on zna takie “miejscówki” i będzie mógł Wam coś doradzić? Może okazać się, że zna on miejsca, o których nie mieliście pojęcia, a filmowanie przyniesie efekty, które zaskoczą nawet Was.